SEO

2023’de Kaçınılması Gereken 4 Eski SEO Taktiği

SEO, kötü bir üne sahip iyi bir uygulamadır. SEO’nuzu optimize etmeyi ve işletmenizi arama sonuçlarında artırmayı vaat eden birinden her e-posta veya otomatik Linkedin mesajı aldığınızda yüzünüzdeki ifadeyi bir düşünün.

Muhtemelen çok mutlu bir yüz ifadesine sahip değilsiniz. Bunun nedeni, çok fazla insan ve işletmenin kötü SEO uygulamaları kullanarak sizlere zarar vermiş olmasıdır. Arama motoru optimizasyonu, her daim güncel kalınması gereken bir uzmanlık alanıdır.

Bu makalede artık geçerliliğini yitirmiş, eski ve önerilmeyen SEO tekniklerinden bahsedeceğim.

Siyah Şapka SEO Kullanımı

İyi SEO var ve kötü SEO var. İyi bir SEO’yu, Beyaz Şapkalı SEO veya aslında Google’ın yönergelerini izleyen ve tüm kurallara uyan SEO türü olarak tanımlayabilirsiniz.

Daha önce hiç iyi SEO deneyimi yaşamadıysanız, sürdürülebilir olmayan sonuçlar elde etmek için kötü SEO uygulamalarına dayanan bir danışman veya pazarlama şirketinin kurbanı olmuş olabilirsiniz.

Bu eski SEO uygulamaları ve modası geçmiş SEO taktikleri genellikle, Black Hat SEO olarak adlandırılır ve sistemi hacklemeye veya aldatmaya çalışan stratejilerle karakterize edilir.

Anahtar Kelime Doldurma

Anahtar kelime doldurma olarak da bilinen anahtar kelime spam’ı, bir web sayfanızda gereğinden çok fazla anahtar kelime bulunması durumudur.

Bu çok eskiden işe yarıyor ve düşük kaliteli web sayfaları, sırf anahtar kelimeleri fazla geçirdiği için ödüllendiriliyordu. Google’ın bunu keşfedip vurması fazla uzun sürmedi ve Google, Panda güncellemesini çıkardı.

Google Panda güncellemesi ile birlikte, düşük kaliteli web sayfaları değer görmemeye başladı. İşte, anahtar kelime doldurma da bir sayfanın kalitesini düşüren şeylerden bir tanesidir ve uzak durmanız gerekir. Bir sayfada ortalama, %2- %6 civarında anahtar kelime kullanmanız yararınıza olacaktır.

Etik Olmayan Uygulamalar Denemek

Süper cazip görünebilir. Ancak web sitesi trafiği, geri bağlantılar, herhangi bir SEO metriğini hızlı bir şekilde artıran herhangi bir şey satın almak yalnızca kötü bir SEO uygulaması değil, aynı zamanda zaman ve para kaybıdır.

Özellikle, kaliteli içerikler üretmeye odaklanmanızı öneririm.

Google, artık anlık değişimlere daha fazla önem veriyor. Örneğin, web siteniz için tıklama botu çalıştırdınız ya da bunu yapması için birilerine para ödediniz. Web sitenizin ceza alması çok muhtemeldir. Paranızı ve zamanınızı daha değerli şeyler ile harcamalısınız.

Spam Uygulamaları Benimseme

İster birden fazla anahtar kelime girişi için bir yazılım kullanıyor olun, ister her gün her dakika birden fazla web sitesinin blog yorumlarına girip web sitenize bir bağlantıyla yorum yapmak için bir bota güveniyor olun. Bunlar spam çalışmalardır ve Google’ın gözünde sitenizin itibarını olumsuz etkiler.

Hiçbir şeyi spamlamayın.

Bunlar, birçok kötü SEO uygulamasından sadece birileri değil, İnsanların şirketinizi ve markanızın değerini algılama biçimini de olumsuz etkileyen yanlış çalışmalardır.

Google ve kullanıcı gözünde değerli olmak istiyorsanız şunları yapabilirsiniz:

  • İçeriklerinizin kalitesi yüksek olmalı
  • Web sitenizin kullanıcı deneyimi yüksek olmalı
  • Web siteniz sürekli güncel kalmalı

Değer katan ve sürdürülebilir SEO uygulamalarıyla işinizi büyütmenize yardımcı olan bir dijital pazarlama uzmanı arıyorsanız benimle iletişime geçebilirsiniz.

İncelemeniz Gereken Diğer SEO İçerikleri

SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) ile ilgili diğer içeriklerime de göz atmanızı öneririm. Aşağıdaki içerikler SEO çalışmalarınızda bilgi seviyenizi artıracak ve gelişiminize destek katacaktır.

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu