SEO

SEO Hizmeti Almadan Önce Bilinmesi Gerekenler

Bir SEO hizmeti, yüksek bir organik arama motoru sıralaması için web sitenizin içeriğini, backlink profilinizi, site içi ve site dışı faktörleri optimize etmenize yardımcı olur.

Bu nedenle, ister en iyi SEO hizmetini arıyor olun, ister yeni başlıyor olun, SEO performansınızı optimize eden bir SEO danışmanını nasıl seçeceğinizi bilmek önemlidir.

Net Bir Hedef Belirleyin

SEO endüstrisinin çok sayıda kalifiye olmayan profesyoneli, son derece teknik jargonuyla birleştiğinde, çok sayıda insanın kötü kararlar vermesine ve şirketlerin bilgisiz oldukları hizmetlere binlerce lira yatırım yapmasına yol açar.

Bu nedenle bir uzman kiralamadan önce, ilk etapta neden SEO hizmetlerine ihtiyacınız olduğuna dair net hedefler belirlemeniz gerekir.

Hedefleriniz, şirketinizin daha geniş pazarlama stratejisiyle uyumlu olmalıdır.

Tahmini Bütçe Oluşturun

Uygun fiyatlı bir hizmet seçerken göz önünde bulundurulması gereken bir sonraki en önemli şey net bir bütçe belirlemektir. Çalıştığınız kişi ya da ajans, sektörünüzde deneyime sahip olmalı ve diğer işletmelere yardımcı olma konusunda başarı göstermiş olmalıdır.

Uygun fiyatlı bir hizmet, sadece uygun fiyatlar sunduğu için değil, aynı zamanda kaliteli hizmetler sunabileceği için seçilmelidir. Zor kazanılan paranızın karşılığını en iyi şekilde verebilecek bir uzman seçin. Vasat sonuçlar için ödeme yapmak yerine yüksek kaliteli hizmetler için ödeme yapmak daha iyi olacaktır.

Her Zaman İncelemeleri Kontrol Edin

SEO pazarlaması, önemli miktarda çaba ve dikkat gerektiren zaman alıcı bir süreçtir. SEO tek seferlik bir süreç değildir; devam eden, uzun vadeli bir projedir.

Bu nedenle, yalnızca kaliteli hizmetler sunmakla kalmayıp aynı zamanda kanıtlanmış bir başarı geçmişine sahip bir SEO ajansı kiralamak son derece önemlidir.

İncelemeleri ve tavsiyeleri olan bir uzman seçmek, herhangi bir işletme sahibinin web sitesi optimizasyonuna güvenle girmesine yardımcı olabilir.

SEO Garantilerine Dikkat Edin

Arama motoru sıralama sonuçları (SERP) çeşitli faktörlere göre değişir. Herhangi birinin belirli SERP’leri garanti etmesi neredeyse imkansızdır.

Bir hizmet veren bu faktörleri kontrol edemez ve sadece algoritmasını kullanabilir. Sonuçları garanti eden kişi ya da ajanslara karşı dikkatli olun. Çünkü bazıları ilk SEO desteği verebilecek, ancak uzun vadeli bir perspektiften zararlı olabilecek siyah şapka tekniklerine gidebilir.

Tam Şeffaflık İsteyin

Çalışacağınız kişiler, kullandıkları teknikler, oluşturdukları geri bağlantılar, takip ettikleri süreçler ve yaptıkları takip konusunda tam şeffaflık sağlamaya hazır olmalıdır.

Ayrıca, herhangi bir Black Hat SEO tekniği kullanmadıklarını teyit etmelidirler.

Geçmiş Projeleri İnceleyin

SEO hizmeti verenler, her zaman stratejilerini değiştiriyor ve her yıl oyuna eklenen yeni SEO taktikleri var. Bazı taktikler çabucak atılırken, diğerleri oyunda kalıyor.

Özellikle kayda değer bazı taktikler içerik pazarlaması, bağlantı kurma ve SEO makaleleridir. Bir web sitesi sahibi, doğru SEO uzmanını seçebilmek için referansları ve geçmiş projeleri kontrol etmesi gerektiğini bilmelidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu