Adwords Uzmanı

Adwords Uzmanı - Ads Uzmanı

Adwords Uzmanı, Google Ads (Adwords) reklam yönetimini profesyonel seviyede yapan kişiler için kullanılan bir unvandır. Böyle bir uzman her bölgeye hizmet verebilir. Örneğin ben, Ankara’da yaşıyorum ve dünyanın dört bir yanına hizmet verebiliyorum.

Google Partner profilimi yukarıdaki görsele tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Google Ads ya da eski ismiyle Google Adwords, Google’ın ücretli reklam ağıdır. Google, gelirinin büyük bir çoğunluğunu Google reklamları üzerinden kazanır. İşletmeler adına reklam yönetimini yapan meslek uzmanlarına da Google Ads Uzmanı denilmektedir.

Birçok web sitesi sahibi Google Ads’i kendi başına kullanmaya çalışır. Bazen bu durum site sahibinin reklam platformlarının nasıl çalıştığına dair bilgi eksikliğinden dolayı kötü sonuçlar doğurur.

Bazı durumlarda da site sahipleri yönetimi, kendilerine en düşük yönetim ücretini sunan bir ajansa yaptırır. Bu genellikle kötü yönetimle sonuçlanır ve hesaplarının gereğinden fazla bütçe harcanmasına ve düşük performans göstermesine neden olur.

Bu senaryolardan herhangi biri sizin için geçerliyse, benim gibi sertifikalı ve tecrübeli bir Google Adwords Uzmanı ile çalışmanızın zamanı gelmiş olabilir.

Google reklamları ile istediğiniz hedef kitleyle buluşmanızı sağlıyorum.Alparslan DUYGU

Google Adwords Uzmanı Nedir?

Bir Google Adwords uzmanı veya Google Ads uzmanı, Google’da reklam oluşturma ve uygulama konusunda uzmanlaşmış bir dijital pazarlama uzmanıdır.

Ana işlevi, ücretli kampanyalar aracılığıyla müşterilerine mümkün olan en yüksek görünürlüğü ve dönüşümü sağlamak için uygulanacak eylemleri tanımlamaktır.

Adwords (Ads) Reklamları Neden Bu Kadar Etkili?

Google Ads’in insanları reklamları tıklamaya ve ayrıca istenen eylemi gerçekleştirmeye nasıl teşvik ettiğini anlamanıza yardımcı olacak bazı istatistikler aşağıdadır:

 • Tüketicilerin %90’ı Google reklamlarının satın alma kararlarını etkilediğini kabul ediyor.
 • Google kullanıcılarının %75’i ücretli reklamların bilgi toplamayı hızlı ve kolay hale getirdiğini söylüyor.
 • Alıcıların %66’sı, fiziksel bir pazaryerine gitmek ve alışveriş yapmak yerine ürünleri çevrimiçi satın almayı tercih edeceklerini ifade ediyor.
 • İnsanların %63’ü hayatında en az bir kez bir Google reklamını tıklamıştır.
 • Alıcıların %59’u satın almadan önce çevrimiçi tavsiyelere bakmayı tercih ediyor.
 • Y kuşağı alıcılarının %58’i, bir Google reklamından veya bir sosyal medya reklamından etkilenerek bir şey satın aldı.
 • Ziyaretçilerin yarısından fazlası, bir reklam sonucu ile organik bir listeleme arasındaki farkı tanımlayamıyor.
 • Ziyaretçilerin %49’u bir metin reklamına tıkladıklarını itiraf ediyor.
 • X Kuşağına mensup kişilerin %47’si bir Google reklamı gördükten sonra bir şey satın aldı.
 • Ziyaretçilerin %43’ü yalnızca bir Google reklamı gördükten sonra bir şey satın aldı.
 • Kullanıcıların %41’i çevrimiçi reklamlara güvendiklerini iddia ediyor.
 • Kullanıcıların %33’ü, yalnızca reklamların arama sorgularıyla alakalı olduğunu düşündükleri için bir arama reklamına tıklıyor.

Neden Bir Google Ads (Adwords) Uzmanı ile Çalışmalısınız?

Adwords Uzmanı olarak verdiğim hizmetlerde her zaman “fayda” odaklı çalışıyorum. Aşağıda sizin için sağladığım faydaları listeledim.

Anahtar Kelime Araştırması

Doğru anahtar kelimeleri bulmak önemlidir. Halihazırda bir Adwords reklam hesabınız varsa, içindeki veriler bana bir başlangıç noktası sağlayacaktır. Sıfırdan başlıyorsam, kampanyanız için sağlam bir temelin başlangıcı olacak alakalı bir anahtar kelime listesi oluşturacağım.

Kampanya Kurulumu

Adwords uzmanı olarak, reklam gruplarınızın yüksek kaliteli puanlar üretecek şekilde ayarlandığından emin olmak için kampanya yapınıza bakacağım. Mevcut kurulum idealden daha azsa, kalite puanları, reklamlar ve açılış sayfalarının yüksek düzeyde alakalı olması için reklam gruplarını yenileyeceğim.

Reklam Oluşturma

Reklamlar, arama yapanların alaka düzeyi ve harekete geçirici mesajlarla tıklamasını sağlamalıdır. Bu optimizasyonları da en iyi şekilde yapacağım.

Mükemmellik İçin Test Etme

Adwords Uzmanı olarak mümkün olan en iyi performansı sağlamak için açılış sayfalarını anahtar kelimelere, anahtar kelimeleri açılış sayfalarına ve bunların arasındaki performansı sürekli olarak test edeceğim.

Çağrı İzleme

Müşterilerin size ulaşmasının mümkün olan her yolunu izlemeden ücretli bir arama hesabını etkin bir şekilde yönetemezsiniz. Maksimum fayda sağlamak için bir Ads reklam uzmanı olarak, arama izlemeyi hem Ads reklamları için hem de açılış sayfaları için entegre ediyorum.

İçerik Ağları

İçerik ağlarını hedeflemek için bütçenizin küçük bir yüzdesini ayırmanız önemlidir. Çoğu durumda içerik ağları doğru yapıldığında daha düşük maliyetlerle dönüşümler üretebilir.

Uzantılar

Google Adwords reklam uzantıları, reklamlarınızın öne çıkmasında etkilidir. Google reklam yönetimi yaptığım reklam hesaplarında, dönüşümleri iyileştirmek için elimden geldiğince bunları test ediyor ve uyguluyorum.

Açılış Sayfaları

Google Ads (Adwords) kampanyalarında anahtar kelimelerden açılış sayfalarına alaka düzeyi önemlidir. Daha da önemlisi, açılış sayfalarının kullanıcıların harekete geçmesini sağlamasıdır. Açılış sayfalarınızın, kullanıcılara bu eylemi gerçekleştirmeleri için ihtiyaç duydukları şeyi vermelerine yardımcı olacağım.

Raporlama

Google reklam hizmeti sürecinde, kampanyalarınızın nasıl performans gösterdiğini asla merak etmenize gerek kalmayacak. Adwords Uzmanınızdan e-postanıza haftalık ve aylık raporlar alacaksınız. Ayrıca, içindeki bilgileri yorumlamayı kolaylaştıracak bir gösterge panosuna sahip olacaksınız. Ayrıca aylık aramalar sunuyorum.

Yeniden Hedefleme

Yeniden hedeflemenin satışları iyileştirmek için etkili bir araç olduğu kanıtlanmıştır. Yeniden pazarlamayı tüm Google Ads (Adwords) kampanyalarıma entegre ediyorum.

Adwords Uzmanı Olarak Neden Ben?

Adwords Uzmanı - Ads Uzmanı

Uzman Adwords danışmanlığı verdiğim marka ve işletmelere karşı her zaman sorumluluk sahibiyim. Ankara’da ikamet ediyorum. Ancak mesleğimiz gereği dünyanın her yerine evimden hizmet verebiliyorum.

Adwords Uzmanı olarak sizlere ücretsiz bir Google Adwords reklam analizi sunuyorum. Bu değerlendirme sonucunda, satışlarınızı iyileştirebileceğimi veya üretiminizi yönlendirebileceğimi hissedersem, size bir teklifte bulunacağım.

Bir Ads uzmanı olarak, Türkiye genelinde orta ölçekli işletmelerden kurumsal düzeydeki şirketlere kadar çeşitli müşterileri yönetiyorum. Google Adwords uzmanı olarak her zaman müşterilerimin çıkarlarını ön planda tutuyorum.

Google Sertifikalı

Sertifikalı Adwords Uzmanıyım ve ücretli aramanızı bir sonraki düzeye taşıyabilirim. Sahip olduğum sertifikaların Adwords reklamları üzerinde büyük yararını gördüm. Google reklam uzmanı belirleme sürecinde çalışacağınız kişinin, sertifikalı Ads uzmanı olmasına dikkat etmelisiniz.

Tüm sertifikalarımı görmek için buraya tıklayın.

Yılların Deneyimi

7 yıldır SEM (Search Engine Marketing) üzerinde çalışıyorum. Bu da ortalama bir SEM şirketinin iki katı kadar uzun.

Müşteri Değeri

Bir Adwords reklam uzmanı olarak, müterilerime çok fazla değer veriyorum. Ekonomik, sorumluluk sahibi ve sonuç odaklıyım.

Şişirilmiş Maliyet Yok

Adwords Uzmanı olarak ben evimde çalışıyorum ve yüksek miktarda giderim bulunmuyor. Bu yüzden de sizlere daha uygun fiyatlar veriyorum.

Ulaşılması Kolay

Telefonu açtığınızda, cevaplayacağım. Hesabınız asla bir acemi veya otomasyona bırakılmayacak. İşimin odak noktası Google Ads (Adwords) kurulumu ve yönetim hizmetidir.

Google Adwords çalışmalarınızda bir uzman desteği almak istiyorsanız çalışmanız gereken kişi, Alparslan Duygu ‘dur.

Adwords (Ads) reklamlarının en güzel yanı, tıklama olmadan ücret alınmamasıdır.Alparslan DUYGU

Adwords Uzmanı (Ads) Sıkça Sorulan Sorular

Google Ads (Adwords) Nedir?

Google Adwords, reklamların Google arama sonuçlarında görünmesini sağlayan ücretli bir programdır. Ücretli reklamlar, organik arama sonuçlarının (sol sütun) üzerinde ve sonuç listesinin sağ tarafında görüntülenir. 

Adwords Uzmanı Nedir?

Adwords uzmanı, Google Ads ara yüzünün kullanımı ve reklam kampanyalarının yönetimi konusunda uzmanlığa sahip kişidir. Google reklam uzmanı, müşterileri için pazarlama kampanyalarını planlamaktan ve yönetmekten sorumludur.

Google Ads (Adwords) Reklam Uzantıları Nelerdir?

Google reklam yönetiminde trafiği artırmak için kullanılabilecek farklı uzantı türleri vardır. Yaygın reklam uzantılarından bazıları site bağlantısı uzantısı, ek bilgi uzantısı, ek açıklamalı snippet uzantısı, telefon uzantısı, mesaj uzantısı, yer uzantısı, fiyat uzantısı, uygulama uzantısı, inceleme uzantısı ve promosyon uzantısıdır.

Google Ads Reklamı İçin Karakter Sınırları Nedir?

Google reklamlarının limitleri şunlardır: başlıklar, 1- 30 karakter ve açıklama satırı 1- 90 karakterdir. Arama ağı reklamlarında 15′ e kadar başlık ve maksimum 4 tane açıklama belirleyebilirsiniz.

Adwords (Ads) Hesabı Oluşturulduktan Sonra Hangi Ayarlar Değiştirilemez?

Ads reklamları üzerinde daha sonradan değiştirilemeyecek ayarlar, saat dilimi ve para birimidir.

Google Adwords İçin İdeal Kalite Puanı Ne Olmalıdır?

Google reklamlarınızda, kalite puanınız ortalama olarak 5’in üzerinde olmalıdır.

Tıklama Oranı Nedir ve Nasıl Hesaplanır?

Bir reklamın başarısını ölçmek için TO (tıklama oranı) kullanılır. TO’yu hesaplamak için şu formül kullanılabilir: tıklama sayısı/gösterim sayısı X 100 = TO.

Tıklamalar ve Gösterimler Arasındaki Fark Nedir?

Bir kullanıcı reklamı her görüntülediğinde, buna gösterim denir (kullanıcı reklamı tıklasın veya tıklamasın) ve kullanıcı reklamı tıkladığında bir tıklama kabul edilir.

Arama Ağı Reklamlarındaki Hedefleme Seçenekleri Nelerdir?

Anahtar kelimeler, demografi, ilgi alanları, konular ve yerleşimler. Bu hedeflemeleri çalıştığınız, Google Ads uzmanı optimize edecektir.

Görüntülü Reklamlardaki Hedefleme Seçenekleri Nelerdir?

Yeniden pazarlama, demografi, ilgi alanları, konular ve yerleşimler.

Google Adwords Reklamları Konumunuzu Nasıl İyileştirebilirsiniz?

Bazı yöntemlerle reklam konumunu iyileştirebilirsiniz. Kalite puanını iyileştirin, arama terimlerini anahtar kelime olarak kullanın, teklifi artırın, reklam alaka düzeyine odaklanın, alakalı reklam uzantıları üzerinde çalışın, web sitesini geliştirmeye odaklanın, açılış sayfalarını doğaçlayın ve farklı reklamlar için farklı açılış sayfalarına sahip olduğunuzdan emin olun, anahtar kelime aracını kullanın.

Google Adwords’te Açılış Sayfası Kalitesini Nasıl İyileştirebilirsiniz?

Bazı yöntemlerle açılış sayfası kalitesini iyileştirebiliriz. Açılış sayfasını optimize etmek için; güçlü başlık, reklam metni ve anahtar kelimelerle alakalı sayfa, kaliteli içerik, kullanıcı dostu web site, görsel kullanımı, sayfa yükleme süresini iyileştirme ve Google yönergelerini izleyebilirsiniz.

Yeniden Pazarlama Nedir?

Google reklamlarında yeniden pazarlama, web sitenizi veya mobil uygulamanızı ziyaret eden veya bunlarla etkileşime giren kişilerle bağlantı kurmanıza yardımcı olan bir yöntemdir. Yeniden pazarlama, Google reklamları için çok değerlidir. Neredeyse her Ads uzmanı bu yöntemi kullanır.

Neden Google Reklam Uzmanı Olarak Benimle Çalışmalısınız?

Bariz maliyet tasarrufu dışında, benimle çalışmanın faydaları:
Hesabınızı ben yöneteceğim, çok az deneyime sahip bir pazarlama uzmanı değil. Haftanın 7 günü müsaitim ve normal iş saatlerinden sonra acenteler hizmet vermiyor.

Reklama Çıkmadan Önce Ne Yaparım?

Ads Uzmanı olarak reklama çıkmadan önce hedef kitlemizi tanımak için araştırma yaparım, rakiplerin reklamlarını analiz ederim, hangi türde reklam çıkmamız gerektiğine yönelik sizlere bilgi veririm, reklamın fark yaratması için bildiğim tüm tekniklerden faydalanırım.

Google Ads (Adwords) Yönetimi İçin Ne Kadar Ücret Alıyorsunuz?

Adwords Uzmanı olarak benden fiyat almak için iletişime geçebilirsiniz. Aylık yönetim maliyetlerini ve herhangi bir hesap yeniden yapılandırma ücreti olup olmadığını belirlemek için ücretsiz bir denetim yapacağım.

Google Ads (Adwords) Hizmetinizde İndirimler Sunuyor Musunuz?

Evet, ücretlerimde genellikle indirim yaparım. Sektöre yeni atılmış ve desteğe ihtiyacı olan bir işletmeyseniz size yardım edeceğim.

5 242 Puan
Değerlendirme
Subscribe
Bildir
guest
83 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Kadir

Başarılar dilerim hocamm:)

Yelda

Merhaba adwords uzmanı hizmetiniz icin teklif alabilirmiyiz?

Hakan Pak

Yolunuz açık olsun hocam

Burak Yalçın

Adwords hizmeti için görüşebilirmiyiz

Volkancan Atademir

AdWords uzmanı,doğru zamanda doğru işi yapar.Alparslan beyin AdWords tecrübesi sizi memnun edecektir diye düşünüyorum

Yasin

Ads konusunda Verimli kampanyalar yürütmek istiyorsanız alparslan hocayla çalışmanızı öneririmm

Burak Çulhalı

Youtube reklamlarida adwords kapsamına mı giriyor hocam?

Yakup

Adwords uzmanı olmak sadece google reklamları iyi bilmek değil,insanlarla iletişimin iyi olmasınıda gerektirir.Hocam iletişimi ve iş yapışıyla değerli biridir kariyerinde her zaman başarılar dilerim

Yekta Bilgin

Hocam google ads ile adwords farklı mı?

Gülay Yılmaz

Alparslan bey ile 3aydır çalışıyoruz.işinde uzman ve anlayış sahibi olduğunu söyleyebiliriz.

Ankara Gülbebe Konfeksiyon

Google reklamlari hususunda gorusmek istiyoruz

Abcgiyim

Hocam google adwords askıdan kurtarıyor musunuz?

Mehmet Günbayar

Merhaba,Google reklamları mı yoksa Yandex reklamları mı daha etkili sizce?

Prof.Dr.Emin Özbek

Alparslan bey ile 1 senedir çalışıyoruz.Alanında uzman birisi.Kendisini Google reklamları için herkese öneriyorum.

Fahrettün Ünal

Meraba.Ads uzmanı arayışımız var.Ads reklamları için detaylı görüşme yapabilirmiyiz?? Sektör cocuk giyim satiş

Tuğçe Keskin

Google Ads reklamlarında hangi eşleme turlerini kullanmalıyım?

Mervenur Eroğlan

Merhabalar hocam.Google reklam yönetimi yaptığımız bir firma var ama kalite puanı düşük.Nasıl yükseltebiliriz?

Mervenur Eroğlan

Teşekkür ederim geri dönüşünüz için

Hüseyin Hatip

Merhaba hocam.Freelance Adwords uzmanı olmak istiyorum.Bu konuda nasıl bir yol izlemeyilim?teşekkürler

Hüseyin Hatip

Çok teşekkürler hocam

Nurcan

Bence google ads reklamları sosyal medyadan daha etkili

Burak Keser

Hocam merhaba,tekstil firmamız için google adwords hizmeti almak istiyoruz.

Canan Zinetbaş

Başarılar dilerim

Hurşit

Güzel bilgilendirme için teşekkür ederim

Mutlu

Başarılar dilerim

Nihat

Başarılar dilerim kolay gelsin

Özlem

Basarilar guzel bi sayfa

Soyer

Başarılarınızın devamını dilerim gerçekten güzel bir sayfa

Okan

Gerçekten güzel bir sayfa başarılarınızin devamını dilerim

Özkan İSBİR

Başarıların devamını dilerim. Çok güzel olmuş.

Muharrem

Hocam dönüşümü whatsappa kurmak mantıklı olur mu bu konuda ne önerirsiniz sektör kitap satışı

Ertuğrul

Merhaba hocam,reklamlarda tiklama orani onemlimi?

Hakan

Merhaba,adwords uzmanı olmak için hangi sertifikaları almam gerekir?

Okan

Hocam AdWords hizmetini aylık mı ücretlendiriyorsunuz yoksa reklam ödemesine göre mi üccret alıyorsunuz?

Okan

tesekkurrler

Süleyman

Adwords askı durumu için ne yapabiliriz?

Meltem

Merhaba pazartesi günü telefonla görüşebilirmiyiz

Çetin

Hocam merhaba,ben Google reklam uzmanı olmak istiyorum ama nereden ve nasıl başlayacağımı bilmiyorum.

Mahmut Alp

Hocam adwords eğitimi veriyormusunuzz?

Özgür ALTUN

Emeğine sağlık kardeşim. Kaliteli bir içerik olmuş

Muslahattin

Websitenizdeki içerikler sayesinde çokşey öğrendim teşekkür ederim size

Ankara Nakliyat

Anahtar kelimelerin ücretlerini düşürmek için önerileriniz nedirr

Ankara Nakliyat

Teşekkürlerr

uber indirim kodu

Merhaba sayın yönetici,
Halihazırda bir reklamım google ads ile yayında fakat bazı sorularım ve sorunlarım var. Mesela her aramada reklamım gözükmüyor ama rakip formaların reklamları çıkıyor. Reklam bütçem en üstte olmasına rağmen neden alakasız reklamlar benim reklamımın önünde çıkıyor? Neden benim reklamım çıkmıyor.
Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum
Şimdiden teşekkürler

Tuğçe Gürbüz

Google ads reklamlarıyla hedef kitleye ulaşmak güzel ama instagram reklamlarida işe yarıyor sanki

Anıl demir

Adwors konusunda bize yardımcı olabilirmisiniz http://www.gunessutesisati.com